Murata Electronics North America GRM1535C1HR30BDD5D
GRM1535C1HR30BDD5D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1535C1HR30BDD5D
Brief Description
CAP CER 0.30PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
GRM1535C1HR30BDD5D.pdf
Availability of GRM1535C1HR30BDD5D
QUANTITY
GRM1535C1HR30BDD5D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1535C1HR30BDD5D
Internal Part NumberEIS-GRM1535C1HR30BDD5D
Standard Package10,000
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.30pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1535C1HR30BDD5D
Related LinksGRM1535C1, GRM1535C1HR30BDD5D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1535C1HR30BDD5D Details Description
Related parts for GRM1535C1HR30BDD5D
FAN AXIAL 119X32MM 12VDC TERM datasheet.pdf
CONN HEADER 120POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
RES 180 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 512KB FLASH 121XBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf