Murata Electronics North America GRM1552C1H101GZ01D(G
GRM1552C1H101GZ01D(G picture photo
Mfg. Part Number
GRM1552C1H101GZ01D(G
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM1552C1H101GZ01D(G.pdf
Availability of GRM1552C1H101GZ01D(G
QUANTITY
GRM1552C1H101GZ01D(G Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1552C1H101GZ01D(G
Internal Part NumberEIS-GRM1552C1H101GZ01D(G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM1552C1H101GZ01D(G today.
SeriesGRM1552C1H10
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM1552C1H101GZ01D(G
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
GRM1552C1H101GZ01D(G Details Description
Related parts for GRM1552C1H101GZ01D(G
FIXED IND 100UH 860MA 610 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CHOKE COIL 600UH 2.8A TH datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 6P/24S/5P VERT PCB datasheet.pdf
RES NTWRK 18 RES 47 OHM 36LBGA datasheet.pdf
CAP FILM 0.36UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf