Murata Electronics North America GRM1555C1E220JZ01D
GRM1555C1E220JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1555C1E220JZ01D
Brief Description
CAP CER 22PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
GRM1555C1E220JZ01D.pdf
Availability of GRM1555C1E220JZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1555C1E220JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1555C1E220JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1555C1E220JZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1555C1E220JZ01D
Related LinksGRM1555C1, GRM1555C1E220JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1555C1E220JZ01D Details Description
Related parts for GRM1555C1E220JZ01D
IC BUFFER HS GAIN+2 R/R 8-UMAX datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR ADG918 datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND WHITE/BLUE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
8K BYTE RF-ID TAG datasheet.pdf
BUTTON FOR SWES AND INDICATORS datasheet.pdf
RES 28K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 7.5VOUT 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf