Murata Electronics North America GRM1555C1E430JZ01D
GRM1555C1E430JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1555C1E430JZ01D
Brief Description
CAP CER 43PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
GRM1555C1E430JZ01D.pdf
Availability of GRM1555C1E430JZ01D
QUANTITY
GRM1555C1E430JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1555C1E430JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1555C1E430JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1555C1E430JZ01D
Related LinksGRM1555C1, GRM1555C1E430JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1555C1E430JZ01D Details Description
Related parts for GRM1555C1E430JZ01D
TRANS NPN 50V 0.5A SMINI 3P datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 2KV X7R 2225 datasheet.pdf
IC REG BCK 1.5V 0.35A SYNC 5USMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
OPTOISO 4.243KV GATE DRVR 16SOIC datasheet.pdf
FERRITE CORE P 5.5UH T38 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125" datasheet.pdf
TVS DIODE 70.1VWM 113VC AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
MOD IV CONT.L.P. CARD EDGE datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM TACH 12VDC datasheet.pdf