Murata Electronics North America GRM1555C1E470GZ01D
GRM1555C1E470GZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1555C1E470GZ01D
Brief Description
CAP CER 47PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
GRM1555C1E470GZ01D.pdf
Availability of GRM1555C1E470GZ01D
QUANTITY
GRM1555C1E470GZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1555C1E470GZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1555C1E470GZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1555C1E470GZ01D
Related LinksGRM1555C1, GRM1555C1E470GZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1555C1E470GZ01D Details Description
Related parts for GRM1555C1E470GZ01D
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 4A 250VAC 48VDC datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 12POS 5A datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
M12 F-M 5 POLES 1M RJ-45 D-CODE datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 2.32A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.5 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
CONN RCPT 84POS 1MM SMD GOLD datasheet.pdf