Cornell Dubilier Electronics MIN02-003DC400K-F
MIN02-003DC400K-F picture photo
Mfg. Part Number
MIN02-003DC400K-F
Brief Description
CAP MICA 40PF 10% 300V SMD
Datasheet Download
MIN02-003DC400K-F.pdf
Availability of MIN02-003DC400K-F
QUANTITY
MIN02-003DC400K-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MIN02-003DC400K-F
Internal Part NumberEIS-MIN02-003DC400K-F
PackagingBulk
Capacitance40pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated300V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MIN02-003DC400K-F
Related LinksMIN02-00, MIN02-003DC400K-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MIN02-003DC400K-F Details Description
Related parts for MIN02-003DC400K-F
IC FPGA 416 I/O 676FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 430MA 410 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS SKT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 8POS GOLD datasheet.pdf
6P 8C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP CER 47PF 1.5KV NP0 1111 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf