Murata Electronics North America GRM1555C1ER10BZ01B
GRM1555C1ER10BZ01B picture photo
Mfg. Part Number
GRM1555C1ER10BZ01B
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM1555C1ER10BZ01B.pdf
Availability of GRM1555C1ER10BZ01B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1555C1ER10BZ01B Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1555C1ER10BZ01B
Internal Part NumberEIS-GRM1555C1ER10BZ01B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM1555C1ER10BZ01B today.
SeriesGRM1555C1E
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM1555C1ER10BZ01B
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM1555C1, GRM1555C1ER10BZ01B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1555C1ER10BZ01B Details Description
Related parts for GRM1555C1ER10BZ01B
LED 7SEG DISP 1.0" RED CC BLACK datasheet.pdf
BEZEL SILVER FOR PM4H TIMER datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TRF3701EVM datasheet.pdf
RES SMD 32.4KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 3A 80VDC LEVER datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPST 2A 36V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 6POS GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf