Murata Electronics North America GRM1555C1H100DZ01D
GRM1555C1H100DZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1555C1H100DZ01D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM1555C1H100DZ01D.pdf
Availability of GRM1555C1H100DZ01D
QUANTITY
GRM1555C1H100DZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1555C1H100DZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1555C1H100DZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM1555C1H100DZ01D today.
SeriesGRM1555C1H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM1555C1H100DZ01D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM1555C1, GRM1555C1H100DZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1555C1H100DZ01D Details Description
Related parts for GRM1555C1H100DZ01D
IC REG LDO 2.5V 0.15A 5DSBGA datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 732 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 200VDC RAD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 1A 100V POWERMITE datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf