Murata Electronics North America GRM1555C1H130JZ01D
GRM1555C1H130JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1555C1H130JZ01D
Brief Description
CAP CER 13PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
GRM1555C1H130JZ01D.pdf
Availability of GRM1555C1H130JZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1555C1H130JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1555C1H130JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1555C1H130JZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1555C1H130JZ01D
Related LinksGRM1555C1, GRM1555C1H130JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1555C1H130JZ01D Details Description
Related parts for GRM1555C1H130JZ01D
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20DIP datasheet.pdf
CONTACT CS1.6R 14-12 GLD .75 I datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
RES SMD 9.1M OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 10% 2910 datasheet.pdf
HOOK-UP 22AWG CLEAR 1000' datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
OSC MEMS 20.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB datasheet.pdf
DSUB 50 F WW .375 FLOA ZINC datasheet.pdf