Murata Electronics North America GRM1555C1H151GA01B
GRM1555C1H151GA01B picture photo
Mfg. Part Number
GRM1555C1H151GA01B
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM1555C1H151GA01B.pdf
Availability of GRM1555C1H151GA01B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1555C1H151GA01B Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1555C1H151GA01B
Internal Part NumberEIS-GRM1555C1H151GA01B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM1555C1H151GA01B today.
SeriesGRM1555C1H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM1555C1H151GA01B
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM1555C1, GRM1555C1H151GA01B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1555C1H151GA01B Details Description
Related parts for GRM1555C1H151GA01B
FUSE CLIP CARTRIDGE 250V 10A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 6.3V 20% RADIAL datasheet.pdf
RES METAL OX 1W 160 OHM 5% AXL datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 500MW DO35 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.5V SOT23-3 datasheet.pdf