Murata Electronics North America GRM1555C1H200JZ01B
GRM1555C1H200JZ01B picture photo
Mfg. Part Number
GRM1555C1H200JZ01B
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM1555C1H200JZ01B.pdf
Availability of GRM1555C1H200JZ01B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1555C1H200JZ01B Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1555C1H200JZ01B
Internal Part NumberEIS-GRM1555C1H200JZ01B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM1555C1H200JZ01B today.
SeriesGRM1555C1H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM1555C1H200JZ01B
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM1555C1, GRM1555C1H200JZ01B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1555C1H200JZ01B Details Description
Related parts for GRM1555C1H200JZ01B
DIODE ZENER 8.2V 1W SMA datasheet.pdf
TRANS NPN 140V 0.6A TO-92 datasheet.pdf
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 14V 40W datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
GDT 2000V 500V THROUGH HOLE datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 75V 200MA SOD523 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
SWITCH DIP TRINARY datasheet.pdf
CONN HEADER .35MM 70POS SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 42A DPAK datasheet.pdf