Murata Electronics North America GRM1555C1H220JA01J
GRM1555C1H220JA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM1555C1H220JA01J
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
GRM1555C1H220JA01J.pdf
Availability of GRM1555C1H220JA01J
QUANTITY
GRM1555C1H220JA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1555C1H220JA01J
Internal Part NumberEIS-GRM1555C1H220JA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1555C1H220JA01J
Related LinksGRM1555C1, GRM1555C1H220JA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1555C1H220JA01J Details Description
Related parts for GRM1555C1H220JA01J
CONN EDGECARD 48POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 1.5F 20% 16V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 11POS PIN datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 50VDC AXIAL CAN datasheet.pdf
SURFACE BELT 1/2X30" A MED datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf