Murata Electronics North America GRM1556S1H130GZ01D
GRM1556S1H130GZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1556S1H130GZ01D
Brief Description
CAP CER 13PF 50V S2H 0402
Datasheet Download
GRM1556S1H130GZ01D.pdf
Availability of GRM1556S1H130GZ01D
QUANTITY
GRM1556S1H130GZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1556S1H130GZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1556S1H130GZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1556S1H130GZ01D
Related LinksGRM1556S1, GRM1556S1H130GZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1556S1H130GZ01D Details Description
Related parts for GRM1556S1H130GZ01D
FIXED IND 18UH 300MA 890 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 0.2 OHM 5% 3W 6227 datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
VOLTMETER 1.999VDC LED PANEL MT datasheet.pdf
IC FPGA 586 I/O 1156BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES SMD 249K OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301H 3/4-48" WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf