ITT Cannon, LLC KJB0T15F19SAL
KJB0T15F19SAL picture photo
Mfg. Part Number
KJB0T15F19SAL
Brief Description
CONN HSG WALL MNT RCPT 19POS
Datasheet Download
KJB0T15F19SAL.pdf
Availability of KJB0T15F19SAL
QUANTITY
KJB0T15F19SAL Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB0T15F19SAL
Internal Part NumberEIS-KJB0T15F19SAL
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert15-19
Fastening TypeThreaded
OrientationA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB0T15F19SAL
Related LinksKJB0T1, KJB0T15F19SAL Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB0T15F19SAL Details Description
Related parts for KJB0T15F19SAL
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 16MB datasheet.pdf
HANDLE CONTEMPORARY CHROME PLATE datasheet.pdf
RES SMD 53.6 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES 12K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/4-18 NPT 1-5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG WHT/GRN 100' datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 13A DPAK datasheet.pdf