Murata Electronics North America GRM1556S1H150GZ01D
GRM1556S1H150GZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1556S1H150GZ01D
Brief Description
CAP CER 15PF 50V S2H 0402
Datasheet Download
GRM1556S1H150GZ01D.pdf
Availability of GRM1556S1H150GZ01D
QUANTITY
GRM1556S1H150GZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1556S1H150GZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1556S1H150GZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1556S1H150GZ01D
Related LinksGRM1556S1, GRM1556S1H150GZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1556S1H150GZ01D Details Description
Related parts for GRM1556S1H150GZ01D
CTRLR TEMP SSR 240V 25A AC OUT datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 74 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 20% 1206 datasheet.pdf
ENCODER KIT 3CH 500CPR 3/16" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
REPLACEMENT/ADD-ON CHARGER datasheet.pdf
CONN CRIMP TERM FEMALE 24-28AWG datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 305 TYP datasheet.pdf
3MM SEALED LITEPIPE LENS ASSY datasheet.pdf