Murata Electronics North America GRM1556S1H9R3CZ01D
GRM1556S1H9R3CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1556S1H9R3CZ01D
Brief Description
CAP CER 9.3PF 50V S2H 0402
Datasheet Download
GRM1556S1H9R3CZ01D.pdf
Availability of GRM1556S1H9R3CZ01D
QUANTITY
GRM1556S1H9R3CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1556S1H9R3CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1556S1H9R3CZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1556S1H9R3CZ01D
Related LinksGRM1556S1, GRM1556S1H9R3CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1556S1H9R3CZ01D Details Description
Related parts for GRM1556S1H9R3CZ01D
RES SMD 34.8 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 1 Circuit datasheet.pdf
CABLE ASSEM FIBER ST-ST 10 METER datasheet.pdf
IC EEPROM 128KBIT 10MHZ 8SOIJ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
BERGSTIK II SR STRAIGHT RET datasheet.pdf
CONN HEADER HI TEMP 14POS STR datasheet.pdf
HARDWARE COVER TAPERED 50POS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 28AWG WHT/BLU datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 11A 7.8 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 13.7 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PANEL MNT PIN datasheet.pdf