Murata Electronics North America GRM1556T1H270JD01D
GRM1556T1H270JD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1556T1H270JD01D
Brief Description
CAP CER 27PF 50V T2H 0402
Datasheet Download
GRM1556T1H270JD01D.pdf
Availability of GRM1556T1H270JD01D
QUANTITY
GRM1556T1H270JD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1556T1H270JD01D
Internal Part NumberEIS-GRM1556T1H270JD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1556T1H270JD01D
Related LinksGRM1556T1, GRM1556T1H270JD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1556T1H270JD01D Details Description
Related parts for GRM1556T1H270JD01D
DIODE ZENER 4.7V 300MW SOD323 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf