Murata Electronics North America GRM1557U1A182JA01D
GRM1557U1A182JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1557U1A182JA01D
Brief Description
CAP CER 1800PF 10V U2J 0402
Datasheet Download
GRM1557U1A182JA01D.pdf
Availability of GRM1557U1A182JA01D
QUANTITY
GRM1557U1A182JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1557U1A182JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1557U1A182JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1557U1A182JA01D
Related LinksGRM1557U1, GRM1557U1A182JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1557U1A182JA01D Details Description
Related parts for GRM1557U1A182JA01D
BOARD EVALUATION FOR MC33493 TX datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS STR GOLD T/H datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 4.40V SC70-3 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 4POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS INLINE W/SCKT datasheet.pdf
IC DRAM 16MBIT 60NS 42SOJ datasheet.pdf
6118-16 CUT OFF INSERT datasheet.pdf
CONN HDR 62POS 0.100 SMD datasheet.pdf
CONN HDR 22POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
RES 4.53 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf