Amphenol Aerospace Operations LJT06RE-19-35PA
LJT06RE-19-35PA picture photo
Mfg. Part Number
LJT06RE-19-35PA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
LJT 66C 66#22D PIN PLUG
Datasheet Download
LJT06RE-19-35PA.pdf
Availability of LJT06RE-19-35PA
QUANTITY
LJT06RE-19-35PA Order Process
Ship out your order
Specifications of LJT06RE-19-35PA
Internal Part NumberEIS-LJT06RE-19-35PA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LJT06RE-19-35PA
Related LinksLJT06RE, LJT06RE-19-35PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
LJT06RE-19-35PA Details Description
Related parts for LJT06RE-19-35PA
RES ARRAY 13 RES 47K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CARDEDGE 20POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/PROG 1A 10UMAX datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMA datasheet.pdf
RES SMD 69 OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
SL VERT LATCH HEADER GOLD 8POS datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 300MA 1.1 OHM SMD datasheet.pdf