Murata Electronics North America GRM1557U1H1R9CZ01D
GRM1557U1H1R9CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1557U1H1R9CZ01D
Brief Description
CAP CER 1.9PF 50V U2J 0402
Datasheet Download
GRM1557U1H1R9CZ01D.pdf
Availability of GRM1557U1H1R9CZ01D
QUANTITY
GRM1557U1H1R9CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1557U1H1R9CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1557U1H1R9CZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1557U1H1R9CZ01D
Related LinksGRM1557U1, GRM1557U1H1R9CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1557U1H1R9CZ01D Details Description
Related parts for GRM1557U1H1R9CZ01D
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5MM datasheet.pdf
TVS DIODE 13.6VWM DO204AC datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PANEL MT SLD POT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 13pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP POLYMER 1200UF 20% 4V T/H datasheet.pdf
CAP CER 300PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf