Murata Electronics North America GRM1557U1H270JZ01D
GRM1557U1H270JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1557U1H270JZ01D
Brief Description
CAP CER 27PF 50V U2J 0402
Datasheet Download
GRM1557U1H270JZ01D.pdf
Availability of GRM1557U1H270JZ01D
QUANTITY
GRM1557U1H270JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1557U1H270JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1557U1H270JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1557U1H270JZ01D
Related LinksGRM1557U1, GRM1557U1H270JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1557U1H270JZ01D Details Description
Related parts for GRM1557U1H270JZ01D
IC CTRLR INTERRUPT 8MHZ 28-PLCC datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 28.8VC SMA datasheet.pdf
RES 30.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 220MA 3.36 OHM datasheet.pdf
CONN ADAPT UHF JACK TO UHF JACK datasheet.pdf
TB RIS CLA STACK datasheet.pdf
762MM EURO HDR VERT CE 3CGREEN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 150V 20A TO-277 datasheet.pdf
CAP FILM 30NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf