Murata Electronics North America GRM1557U1H300JZ01D
GRM1557U1H300JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1557U1H300JZ01D
Brief Description
CAP CER 30PF 50V U2J 0402
Datasheet Download
GRM1557U1H300JZ01D.pdf
Availability of GRM1557U1H300JZ01D
QUANTITY
GRM1557U1H300JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1557U1H300JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1557U1H300JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1557U1H300JZ01D
Related LinksGRM1557U1, GRM1557U1H300JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1557U1H300JZ01D Details Description
Related parts for GRM1557U1H300JZ01D
FUSE PTC 1.85A 60V RESET RADIAL datasheet.pdf
DESIGN BOARD FOR IRMCK203 datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 20MHZ 8MINIMAP datasheet.pdf
IC PLL CLOCK GENERATOR 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN TERM BLK 6POS 5MM R/A BK datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
CABLE CONN 3POLE datasheet.pdf
EXTRACTION LIFTING TOOL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
OCEAN SIDE FEED APPLICATOR datasheet.pdf
FAN 220VAC 119X38MM WR datasheet.pdf