Amphenol Industrial 97-3100A20-21PY
97-3100A20-21PY picture photo
Mfg. Part Number
97-3100A20-21PY
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 9C 8#16, 1#12 PIN RECP
Datasheet Download
97-3100A20-21PY.pdf
Availability of 97-3100A20-21PY
QUANTITY
97-3100A20-21PY Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3100A20-21PY
Internal Part NumberEIS-97-3100A20-21PY
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3100A20-21PY
Related Links97-3100, 97-3100A20-21PY Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3100A20-21PY Details Description
Related parts for 97-3100A20-21PY
FIXED IND 1MH 1.5A 980 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 datasheet.pdf
CONN RCPT FH 160POS .050 R/A datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 5.08MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V 10% BP 0805 datasheet.pdf
GROMMET FLIP 0.499" NYLON GREEN datasheet.pdf
SENSOR DISTRIBUTOR datasheet.pdf
WR-MPC4 4,20 MM PRE-CRIMPED CONT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf