Murata Electronics North America GRM1557U1H3R6CZ01D
GRM1557U1H3R6CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1557U1H3R6CZ01D
Brief Description
CAP CER 3.6PF 50V U2J 0402
Datasheet Download
GRM1557U1H3R6CZ01D.pdf
Availability of GRM1557U1H3R6CZ01D
QUANTITY
GRM1557U1H3R6CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1557U1H3R6CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1557U1H3R6CZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1557U1H3R6CZ01D
Related LinksGRM1557U1, GRM1557U1H3R6CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1557U1H3R6CZ01D Details Description
Related parts for GRM1557U1H3R6CZ01D
IC OPAMP GP 5.9MHZ 16SOIC datasheet.pdf
OUTLET STRIP SURGE PROTECT 8OUT datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG GRN/NEON 1000' datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIE SET FIBER OPTICS datasheet.pdf
RF CABLE ASSY datasheet.pdf
LED WHITE 2SMD datasheet.pdf
POT 50K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED THRU HOLE datasheet.pdf
LEAD 4MM BANANA PJ SILIC 0.75 25 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 35A 24V datasheet.pdf