Murata Electronics North America GRM1557U1H9R7CZ01D
GRM1557U1H9R7CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1557U1H9R7CZ01D
Brief Description
CAP CER 9.7PF 50V U2J 0402
Datasheet Download
GRM1557U1H9R7CZ01D.pdf
Availability of GRM1557U1H9R7CZ01D
QUANTITY
GRM1557U1H9R7CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1557U1H9R7CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1557U1H9R7CZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1557U1H9R7CZ01D
Related LinksGRM1557U1, GRM1557U1H9R7CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1557U1H9R7CZ01D Details Description
Related parts for GRM1557U1H9R7CZ01D
CONN HEADER 4POS .100 DUAL SMD datasheet.pdf
BOARD TERM TURRET MINI 50POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BOX PLASTIC BLK/CLR 9.5"LX6.34"W datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.3V OUT 0.9A 3W datasheet.pdf
MOLDED INSIDE CORNER UMIC-SC1 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE PIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 40V 10W datasheet.pdf
HEATSINK FOR 35MM BGA datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.011UF RADIAL datasheet.pdf