Murata Electronics North America GRM1557U1HR60CZ01D
GRM1557U1HR60CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1557U1HR60CZ01D
Brief Description
CAP CER 0.60PF 50V U2J 0402
Datasheet Download
GRM1557U1HR60CZ01D.pdf
Availability of GRM1557U1HR60CZ01D
QUANTITY
GRM1557U1HR60CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1557U1HR60CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1557U1HR60CZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.60pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1557U1HR60CZ01D
Related LinksGRM1557U1, GRM1557U1HR60CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1557U1HR60CZ01D Details Description
Related parts for GRM1557U1HR60CZ01D
CAP CER 47PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
093 PWR CONN PNL MNT BLUE 3POS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf