Murata Electronics North America GRM155C80J394KE19D
GRM155C80J394KE19D picture photo
Mfg. Part Number
GRM155C80J394KE19D
Brief Description
CAP CER 0.39UF 6.3V X6S 0402
Datasheet Download
GRM155C80J394KE19D.pdf
Availability of GRM155C80J394KE19D
QUANTITY
GRM155C80J394KE19D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM155C80J394KE19D
Internal Part NumberEIS-GRM155C80J394KE19D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.39µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM155C80J394KE19D
Related LinksGRM155C80, GRM155C80J394KE19D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM155C80J394KE19D Details Description
Related parts for GRM155C80J394KE19D
RES SMD 7.32KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 24.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 375MW SOD123F datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 2MM 10POS 30GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 5A datasheet.pdf