Murata Electronics North America GRM155F51E103ZA01D
GRM155F51E103ZA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM155F51E103ZA01D
Brief Description
CAP CER 10000PF 25V Y5V 0402
Datasheet Download
GRM155F51E103ZA01D.pdf
Availability of GRM155F51E103ZA01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM155F51E103ZA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM155F51E103ZA01D
Internal Part NumberEIS-GRM155F51E103ZA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance10000pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM155F51E103ZA01D
Related LinksGRM155F51, GRM155F51E103ZA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM155F51E103ZA01D Details Description
Related parts for GRM155F51E103ZA01D
COMPUTER SNGL BD BL2101 512K datasheet.pdf
JTAG-BOOSTER FOR ELANSC400 5V datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH datasheet.pdf
IC FOUR PWR SUPPLY MONITOR 12DFN datasheet.pdf
CBLE HD XGA DB15 M-M 20M FERRITE datasheet.pdf
OSC MEMS 1.8432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
RES 301 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
CSV10 4.2 CONNSYST datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.0022UF RADIAL datasheet.pdf