Abracon Corporation ASTMK-4.096KHZ-LQ-AA3-H-T
ASTMK-4.096KHZ-LQ-AA3-H-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-4.096KHZ-LQ-AA3-H-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR 4.096KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-4.096KHZ-LQ-AA3-H-T.pdf
Availability of ASTMK-4.096KHZ-LQ-AA3-H-T
QUANTITY
ASTMK-4.096KHZ-LQ-AA3-H-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-4.096KHZ-LQ-AA3-H-T
Internal Part NumberEIS-ASTMK-4.096KHZ-LQ-AA3-H-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductKHz MEMS Oscillators
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMK
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency4.096kHz
Function-
OutputNanoDrive™
Voltage - Supply1.5 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)1.4µA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-4.096KHZ-LQ-AA3-H-T
Related LinksASTMK-4.096K, ASTMK-4.096KHZ-LQ-AA3-H-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-4.096KHZ-LQ-AA3-H-T Details Description
Related parts for ASTMK-4.096KHZ-LQ-AA3-H-T
FUSE CERM 100MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
LED GRN DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 1.18KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2.5KV X7R 1808 datasheet.pdf
IC 8-BIT LATCH 3-ST 20-QSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 2.2K OHM 16SSOP datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 5.8VOUT 25W datasheet.pdf
CARD MARKER WIRE SOLID datasheet.pdf
RES SMD 360K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf