Murata Electronics North America GRM155R61A334KE15E
GRM155R61A334KE15E picture photo
Mfg. Part Number
GRM155R61A334KE15E
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM155R61A334KE15E.pdf
Availability of GRM155R61A334KE15E
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM155R61A334KE15E Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM155R61A334KE15E
Internal Part NumberEIS-GRM155R61A334KE15E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM155R61A334KE15E today.
SeriesGRM155R61A
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD10000
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM155R61A334KE15E
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM155R61, GRM155R61A334KE15E Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM155R61A334KE15E Details Description
Related parts for GRM155R61A334KE15E
CONN HEADER 12POS 2MM VERT GOLD datasheet.pdf
CAP CER 20PF 1KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 6POS datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/10W CARBON LOG datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 60V 4.5A 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.25A 6UTDFN datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 402 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
POT 5K OHM 3/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
FUSE PAL 295 ATI 32V SLOBLO 120A datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 400MA 360 MOHM datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 5 Circuit 0.591" (15.00mm) datasheet.pdf