Murata Electronics North America GRM155R61A684KE15J
GRM155R61A684KE15J picture photo
Mfg. Part Number
GRM155R61A684KE15J
Brief Description
CAP CER 0.68UF 10V X5R 0402
Datasheet Download
GRM155R61A684KE15J.pdf
Availability of GRM155R61A684KE15J
QUANTITY
GRM155R61A684KE15J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM155R61A684KE15J
Internal Part NumberEIS-GRM155R61A684KE15J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh-Cap Multilayer Ceramic Capacitors
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM155R61A684KE15J
Related LinksGRM155R61, GRM155R61A684KE15J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM155R61A684KE15J Details Description
Related parts for GRM155R61A684KE15J
RES SMD 210 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DC-DC CONVTR 15V 20W 1.33A datasheet.pdf
IC CLOCKED FIFO 64X36 120-TQFP datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
THYRISTOR 220V 400A SMB datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS INLINE SKT datasheet.pdf
508 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
CRYSTAL 16.000000 MHZ SMD datasheet.pdf
DIODE PIN 50V 250MW datasheet.pdf