Murata Electronics North America GRM155R71C222KA01D
GRM155R71C222KA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM155R71C222KA01D
Brief Description
CAP CER 2200PF 16V X7R 0402
Datasheet Download
GRM155R71C222KA01D.pdf
Availability of GRM155R71C222KA01D
QUANTITY
GRM155R71C222KA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM155R71C222KA01D
Internal Part NumberEIS-GRM155R71C222KA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM155R71C222KA01D
Related LinksGRM155R71, GRM155R71C222KA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM155R71C222KA01D Details Description
Related parts for GRM155R71C222KA01D
IC DSP 32BIT 333MHZ 136-CSPBGA datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44VQFP datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2A 32VDC 0805 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 10MA 125VAC/VDC RAD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FERRITE CORE TOROID 600NH T65 datasheet.pdf
CONN EDGE .100 50POS DR LOW P datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
ATTENUATOR 10 DB DC 18GHZ datasheet.pdf