Murata Electronics North America GRM155R71E103MA01D
GRM155R71E103MA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM155R71E103MA01D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM155R71E103MA01D.pdf
Availability of GRM155R71E103MA01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM155R71E103MA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM155R71E103MA01D
Internal Part NumberEIS-GRM155R71E103MA01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM155R71E103MA01D today.
SeriesGRM155R71E
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM155R71E103MA01D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM155R71, GRM155R71E103MA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM155R71E103MA01D Details Description
Related parts for GRM155R71E103MA01D
RES ARRAY 4 RES 91 OHM 2012 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS VERT TIN .156 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONN RING NON-INSUL 10-12AWG #8 datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf