Murata Electronics North America GRM155R71E104KE14D
GRM155R71E104KE14D picture photo
Mfg. Part Number
GRM155R71E104KE14D
Brief Description
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0402
Datasheet Download
GRM155R71E104KE14D.pdf
Availability of GRM155R71E104KE14D
QUANTITY
GRM155R71E104KE14D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM155R71E104KE14D
Internal Part NumberEIS-GRM155R71E104KE14D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM155R71E104KE14D
Related LinksGRM155R71, GRM155R71E104KE14D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM155R71E104KE14D Details Description
Related parts for GRM155R71E104KE14D
SWITCH TOGGLE 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 500V 1111 datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 125MW SSMINI3 datasheet.pdf
INTERFACE MODULE 4 DIGITAL 4 SS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 291 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 0.316 OHM 2W 2010 WIDE datasheet.pdf