Murata Electronics North America GRM155R71H122KA01J
GRM155R71H122KA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM155R71H122KA01J
Brief Description
CAP CER 1200PF 50V X7R 0402
Datasheet Download
GRM155R71H122KA01J.pdf
Availability of GRM155R71H122KA01J
QUANTITY
GRM155R71H122KA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM155R71H122KA01J
Internal Part NumberEIS-GRM155R71H122KA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM155R71H122KA01J
Related LinksGRM155R71, GRM155R71H122KA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM155R71H122KA01J Details Description
Related parts for GRM155R71H122KA01J
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 56PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 16M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 33.3VWM DO220AA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT WALL MNT 12POS PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 9POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 2.8PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf