Murata Electronics North America GRM155R71H333KE14J
GRM155R71H333KE14J picture photo
Mfg. Part Number
GRM155R71H333KE14J
Brief Description
CAP CER 0.033UF 50V X7R 0402
Datasheet Download
GRM155R71H333KE14J.pdf
Availability of GRM155R71H333KE14J
QUANTITY
GRM155R71H333KE14J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM155R71H333KE14J
Internal Part NumberEIS-GRM155R71H333KE14J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM155R71H333KE14J
Related LinksGRM155R71, GRM155R71H333KE14J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM155R71H333KE14J Details Description
Related parts for GRM155R71H333KE14J
TRANS NPN 50V 0.5A MINI 3P datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 2A SOT-89 datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf