Mallory Sonalert Products SCE028XA3ED5B
SCE028XA3ED5B picture photo
Mfg. Part Number
SCE028XA3ED5B
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZ VAC 2.9KHZ 10S DELAY ON
Datasheet Download
SCE028XA3ED5B.pdf
Availability of SCE028XA3ED5B
QUANTITY
SCE028XA3ED5B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE028XA3ED5B
Internal Part NumberEIS-SCE028XA3ED5B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound FileDelay Double Pulse
3D ModelSCES.igsSCES.stp
Standard Package1
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesSCE
PackagingBulk
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyPiezo
Input TypeAC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency2.9kHz
Operating ModeDouble Pulse, 10 Sec On Delay
Sound Pressure Level95dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
WashableNo
Port LocationTop
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE028XA3ED5B
Related LinksSCE028, SCE028XA3ED5B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE028XA3ED5B Details Description
Related parts for SCE028XA3ED5B
CONN HEADER .100 SNGL R/A 28POS datasheet.pdf
IC DAC 14BIT 40CH 5V 100-CSPBGA datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 15NS 28SOJ datasheet.pdf
CONN RECEPT 96POS R/A T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 32POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 100A D2PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf