Murata Electronics North America GRM155R71H562KA88J
GRM155R71H562KA88J picture photo
Mfg. Part Number
GRM155R71H562KA88J
Brief Description
CAP CER 5600PF 50V X7R 0402
Datasheet Download
GRM155R71H562KA88J.pdf
Availability of GRM155R71H562KA88J
QUANTITY
GRM155R71H562KA88J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM155R71H562KA88J
Internal Part NumberEIS-GRM155R71H562KA88J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5600pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM155R71H562KA88J
Related LinksGRM155R71, GRM155R71H562KA88J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM155R71H562KA88J Details Description
Related parts for GRM155R71H562KA88J
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC QUAD DIFF PECL DRVR 16-SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 200MW SMINI2 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
FILTER DIPLEXER 892/1940MHZ SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
RES 453 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 19.147K OHM 1/4W 1206 datasheet.pdf
SEALED AERO SWITCH datasheet.pdf
MODULAR JACK SE, 6/4, GOLD FLASH datasheet.pdf
CAP FILM 15UF 5% 700VDC RADIAL5 datasheet.pdf