Murata Electronics North America GRM15XR71H331KA86
GRM15XR71H331KA86 picture photo
Mfg. Part Number
GRM15XR71H331KA86
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM15XR71H331KA86.pdf
Availability of GRM15XR71H331KA86
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM15XR71H331KA86 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM15XR71H331KA86
Internal Part NumberEIS-GRM15XR71H331KA86
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM15XR71H331KA86 today.
SeriesGRM15XR71H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM15XR71H331KA86
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM15XR7, GRM15XR71H331KA86 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM15XR71H331KA86 Details Description
Related parts for GRM15XR71H331KA86
LED GREEN CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.225V SOT23 datasheet.pdf
IC SYNC FIFO 256X9 15NS 64QFP datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5.1V 16A datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 16K OHM 1606 datasheet.pdf
FUSE 63M80A 660V AC GM datasheet.pdf
LIGHT PIPE PNL 3MM SQ LPRO .188" datasheet.pdf