Murata Electronics North America GRM15XR71H331KA86D
GRM15XR71H331KA86D picture photo
Mfg. Part Number
GRM15XR71H331KA86D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 330PF 50V X7R 0402
Datasheet Download
GRM15XR71H331KA86D.pdf
Availability of GRM15XR71H331KA86D
QUANTITY
GRM15XR71H331KA86D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM15XR71H331KA86D
Internal Part NumberEIS-GRM15XR71H331KA86D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.012" (0.30mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM15XR71H331KA86D
Related LinksGRM15XR71, GRM15XR71H331KA86D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM15XR71H331KA86D Details Description
Related parts for GRM15XR71H331KA86D
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 21POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.05K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 976 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 32 IN 28 OUT 24V datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 150MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB datasheet.pdf
OSC MEMS 27.6000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf