Murata Electronics North America GRM185R60J225KE26B
GRM185R60J225KE26B picture photo
Mfg. Part Number
GRM185R60J225KE26B
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM185R60J225KE26B.pdf
Availability of GRM185R60J225KE26B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM185R60J225KE26B Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM185R60J225KE26B
Internal Part NumberEIS-GRM185R60J225KE26B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM185R60J225KE26B today.
SeriesGRM185R60J
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM185R60J225KE26B
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM185R60, GRM185R60J225KE26B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM185R60J225KE26B Details Description
Related parts for GRM185R60J225KE26B
SENSOR 1000PSI 1/8-27NPT 20MA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.437" (11.10mm) datasheet.pdf
IC FPGA 201 I/O 256BGA datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC SIMPLEX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 301 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 7.1PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:9 700MHZ 32LQFP datasheet.pdf
RES 2K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER datasheet.pdf
CAP FILM 1.8 UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf