Murata Electronics North America GRM1881X1H102JA01D
GRM1881X1H102JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1881X1H102JA01D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM1881X1H102JA01D.pdf
Availability of GRM1881X1H102JA01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1881X1H102JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1881X1H102JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1881X1H102JA01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM1881X1H102JA01D today.
SeriesGRM1881X1H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM1881X1H102JA01D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM1881X1, GRM1881X1H102JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1881X1H102JA01D Details Description
Related parts for GRM1881X1H102JA01D
IC FLASH 8MBIT 85NS 40TSOP datasheet.pdf
CONN HDI RCPT 120POS 4ROW RT ANG datasheet.pdf
RES SMD 19.1KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE RF PIN 50V 200MA 3QFN datasheet.pdf
IC ADAPTER SOCKET .100 18POS SMD datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 82PF 3KV C0G 1808 datasheet.pdf
CABLE FLAT 1 datasheet.pdf
LED 3MM GREEN DIFF BI-LEVEL CBI datasheet.pdf
508 TB PLU PLU UP/SIDE datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
50A Silicon Power Rectifier Diode IC datasheet.pdf