Murata Electronics North America GRM1882C1H100FA01D
GRM1882C1H100FA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1882C1H100FA01D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM1882C1H100FA01D.pdf
Availability of GRM1882C1H100FA01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1882C1H100FA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1882C1H100FA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1882C1H100FA01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM1882C1H100FA01D today.
SeriesGRM1882C1H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM1882C1H100FA01D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM1882C1, GRM1882C1H100FA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1882C1H100FA01D Details Description
Related parts for GRM1882C1H100FA01D
FUSE BOARD MOUNT 3.15A 63VAC/VDC datasheet.pdf
MODEM RF 900MHZ RS232/485 datasheet.pdf
THERM PTC 100 OHM 120 DEG PROBE datasheet.pdf
IC DAC QUAD V-OUT12BIT 3V 20SSOP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 2.5KV X7R 1812 datasheet.pdf
RES 220 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf