Murata Electronics North America GRM1882C1H120JA81D
GRM1882C1H120JA81D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1882C1H120JA81D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM1882C1H120JA81D.pdf
Availability of GRM1882C1H120JA81D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1882C1H120JA81D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1882C1H120JA81D
Internal Part NumberEIS-GRM1882C1H120JA81D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM1882C1H120JA81D today.
SeriesGRM1882C1H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM1882C1H120JA81D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM1882C1, GRM1882C1H120JA81D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1882C1H120JA81D Details Description
Related parts for GRM1882C1H120JA81D
CAP PUSHBUTTON ROUND BLUE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
RES 0.402 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
NV4W ADAPTER PLATE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
SENSOR PRES 600MBAR GAUG 5V SMT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
BAROMETER datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 125V datasheet.pdf