Murata Electronics North America GRM1885C1E561JA01D
GRM1885C1E561JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1E561JA01D
Brief Description
CAP CER 560PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1E561JA01D.pdf
Availability of GRM1885C1E561JA01D
QUANTITY
GRM1885C1E561JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1E561JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1E561JA01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance560pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1E561JA01D
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1E561JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1E561JA01D Details Description
Related parts for GRM1885C1E561JA01D
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 36-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC ADC 14BIT DUAL UNIPOL 16TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 12VOUT 5W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 32VDC datasheet.pdf