Murata Electronics North America GRM1885C1E621JA01D
GRM1885C1E621JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1E621JA01D
Brief Description
CAP CER 620PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1E621JA01D.pdf
Availability of GRM1885C1E621JA01D
QUANTITY
GRM1885C1E621JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1E621JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1E621JA01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance620pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1E621JA01D
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1E621JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1E621JA01D Details Description
Related parts for GRM1885C1E621JA01D
CONN EDGECARD 120PS .100 R/A PCB datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 100MW SSSMINI3 datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8VSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf