Murata Electronics North America GRM1885C1E681JA01D
GRM1885C1E681JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1E681JA01D
Brief Description
CAP CER 680PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1E681JA01D.pdf
Availability of GRM1885C1E681JA01D
QUANTITY
GRM1885C1E681JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1E681JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1E681JA01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1E681JA01D
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1E681JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1E681JA01D Details Description
Related parts for GRM1885C1E681JA01D
IDC CABLE - MDL14K/MC14M/MDL14K datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 12V datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS .100" TPL R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CRIMPING DIE ATP-BB-515-I2 datasheet.pdf
RES 619K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf