Murata Electronics North America GRM1885C1H121GA01D
GRM1885C1H121GA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H121GA01D
Brief Description
CAP CER 120PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H121GA01D.pdf
Availability of GRM1885C1H121GA01D
QUANTITY
GRM1885C1H121GA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H121GA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H121GA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H121GA01D
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H121GA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H121GA01D Details Description
Related parts for GRM1885C1H121GA01D
OSC XO 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET 2-FB 180POS 5ROW datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:5 50MHZ 20QSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONN DSUB PLUG 25POS HSG datasheet.pdf
IC PLL INTEGER-N 3GHZ 48-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS SKT datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 24VOUT 75W datasheet.pdf
CIR BRKR 10A 277VAC 80VDC datasheet.pdf
CONN HDR 8POS 0.100 SMD R/A GOLD datasheet.pdf