Murata Electronics North America GRM1885C1H122JA01J
GRM1885C1H122JA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H122JA01J
Brief Description
CAP CER 1200PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H122JA01J.pdf
Availability of GRM1885C1H122JA01J
QUANTITY
GRM1885C1H122JA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H122JA01J
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H122JA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H122JA01J
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H122JA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H122JA01J Details Description
Related parts for GRM1885C1H122JA01J
CONN HEADER 24POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONNECTOR KIT 40POS 2ROW datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 4V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 9.1K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 18PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf