Murata Electronics North America GRM1885C1H1R5CA01D
GRM1885C1H1R5CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H1R5CA01D
Brief Description
CAP CER 1.5PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H1R5CA01D.pdf
Availability of GRM1885C1H1R5CA01D
QUANTITY
GRM1885C1H1R5CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H1R5CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H1R5CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H1R5CA01D
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H1R5CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H1R5CA01D Details Description
Related parts for GRM1885C1H1R5CA01D
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO204AL datasheet.pdf
FUSE INDUST 25A 690V CLASS AM datasheet.pdf
CONN FPC TOP 48POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
68CKT INT IPASS CBL 8X W/SB datasheet.pdf
SC 3.81/14/90F 3.2SN BK BX datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CROSSOVER CABLE RJ45 M/M 3' datasheet.pdf
RES 3K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf